Taco Baharatı Tarifi

[Toplam:40    Ortalama:2.2/5]

 
Taco Baharatı yalnızca taco içeren tariflerde değil, evde yapacağınız tüm cips ve pizza türü yiyeceklerle kullanılabilecek türden bir baharat karışımı. Malzemeler;

Malzemeler
1 yemek kaşığı toz kırmızı biber
Yarım yemek kaşığı sarımsak tozu
1 çay kaşığı pul biber
Yarım çay kaşığı kekik
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber

Yapılışı
Orta boy cam bir kase içinde tüm baharatları iyice karıştırın.

 

Taco’yu baharatsız yenince bildiğin kıtır hamur yemiş oluyorsun, yani onu yiyeceğine ekmek kabuğu ye daha iyi. Hem ekmek midenin suyunu alır. Ama baharatlı oldu mu Taco, ekmek filan halt etmiş tabi.

Taco Baharatı muhteviyat olarak neler içeriyor neler! Yani taşa döksen taş tatlanır, insanın yedikçe yiyesi gelir. Pek çok taco tarifinde kullanabileceğiniz gibi bence et marine etmek için de çok işe yarıyor.  Ayrıca pizzaların üzerine de serpebilirsiniz, gayet harika gidecektir.

‘Taco’yu çok aradım, kesinlikle bulamıyorum’ diyenler, azıcık atıyorsunuz gibime geldi keza artık pek çok süpermarketin cips reyonunda bulunabilir durumda. Bulamıyorsanız da endişeye mahal vermeyin. Taco’yu evde de yapabilirsiniz. Bunun için meksika.yemekleri.tv size yardımcı olacak 🙂

Baktınız ne taco bulabildiniz ne de canınız evde taco yapmak istedi (minik üşengeçlerim benim, sizi yerim ben :)), o zaman marş marş mutfağa, kapın iki patates ayıklayın ve mutfak robotunda incecik kesip üzerine zeytinyağı gezdirip Taco Baharatı dökün elceğinizle alt üst karıştırıp verin fırına. Patatesler fırında çıtırdarken siz yine zorla kalktığınız koltuğunuza kavuşur film filan izlersiniz. Yalnız ben bir şey diyeyim, otur otur hiçbir şey olmaz. Azıcık atik olun, mutfağa girin lütfen.

Taco Baharatı ‘nı sever ve yemekerinizde sürekli olarak kullanmak isterseniz, aynı oranlarda miktarları arttırıp kuru bir kavanozda ağzını sıkıca kapatarak uzun süre kullanabilirsiniz. Görüldüğü gibi bayağı kullanışlı bir tarif oldu bu. Taco’dan çok başka şeylerle nasıl gittiğini konuştum. Ee napalım, taco evlere sıklıkla girmeye başlamadı ülkemizde henüz. Bir yemekte kullanacağınız miktarı abartmamanızı öneririm, mide yakabilir. Sorumluluğunuzu bilin yani. Taco Baharatlı taco’larınız ile güzel bir şişe Amstel ya da Mariachi bira açın. Değmeyin keyfinize.

Afiyetler olsun.

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen