Kolay Margarita Tarifi

[Toplam:3    Ortalama:2.3/5]

Kolay Margarita Tarifi, farklı içkiler denemek ve Meksika ruhunu hissetmek isteyenler için harika bir tarif. Malzemelerin güzel asidik uyumu, yumuşak bir içim sağlıyor. Tarifi;

Malzemeler
Limon ya da misket limonu dilimleri
Kalın çekilmiş kaya tuzu
2 adet limonun suyu
1 çay bardağı tekila (yüksek alkollü)
1 adet portakalın suyu
1 bardak kırılmış buz (mutfak robotundan yararlanın)

Yapılışı
Sunum yapacağınız bardakların kenarına limon dilimlerini sürün ve bardakların ağızlarını çekilmiş kaya tuzuna batırın.
Bardakları buzdolabında soğutun.
Bir karıştırıcı (shaker dediğimiz) içinde limon suyu, tekila, ve portakal suyunu karıştırın.
Sonra parçalanmış buzları ekleyip 10-15 kez daha karıştırın.
Karışımı buzdolabından çıkardığınız bardaklara boşaltın.
Bardağın kenarlarını limon dilimi ile süsleyin.

Tekilayı sek içemeyen bebişlerin tercihi daima havalı bir margarita olmuştur. Değişik kadehi, ağız kısmındaki tuz taneleri ile yanarlı dönerli bir içkidir margarita. Kolay Margarita Tarifi evinde güzel bir ortam yaratmak ve arkadaşlar arasında havalı havalı sunmak isteyenler için gelsin.

Tam bir keyif içkisi. Eğlenceli zaman geçirmek istiyor ama alkolün de dozunu kaçırmaktan çekiniyorsanız Kolay Margarita Tarifi bu konuda tam aradığınız bir tarif olacak. Çağırın eşi dostu, kurun sofranızı. Bol acılı Nachos, guacamole, salsa ve margarita! E daha ne olsun. Ağır ağdalı bir sofra yerine bu tarz atıştırmalıklarla hem kendinizi yormamış hem de misafirlerinizi keyiflendirmiş olacaksınız. Kişi sayısına göre malzemelerin miktarını arttırabilirsiniz. Sunumu tamamen sizin zevkinize kalmış. Margarita bardağınız yoksa, ki olmayabilir gayet normal, viski bardaklarında da sunabilirsiniz. Yine bardakların ağzını tuza buladınız mı bitti, Margarita olduğunu zaten anlayacaklar.

Genelde kızlar tarafından tercih edilmesi sebebiyle erkekler pek yanaşmazlar. Bu sebeple hafif bir alkollü içecek olduğu kanısı vardır. Ama hayır. Sertliği tamamen kullanılan tekilanın alkol içeriğine bağlı. Ayrıca daha da sert olmasını istiyorsanız, her margarita bardağına daha fazla tekila ekleyebilirsiniz. Ancak bu tarif çok fazla tekilayı pek kaldırmayabilir keza içinde portakal ve limon var, yani oldukça asidik. Bu sebeple daha sert bir margarita yapmak istiyorsanız biraz daha tatlı olan meyve sularını tercih etmenizi öneririm. Mesela ananas suyu ile hazırlayacağınız bir margaritaya daha yoğun alkol ekleyebilirsiniz.

Afiyetler olsun, yarasın efendim.

 

İlginizi Çekebilir

En Beğenilen